Lité samonivelační anhydritové potěry - materiál pro lité podlahy do interiéru, k vytváření podlahových roznášecích vrstev.
Takto vyrobené vrstvy – potěry – slouží buď jako podklad pod finální nášlapnou vrstvu (PVC, dlažba, koberec, parkety apod.), nebo přímo jako vlastní nášlapná vrstva (po provedení příslušných povrchových úprav – např. epoxidových, polyuretanových nebo jiných stěrek).
Výhody litých anhydritových potěrů:
- vynikající rovinatost povrchu
- velmi rychlá realizace
- bez použití ocelové výztuže
- úspora nákladů – bez stěrkování,(neplatí pro tenkovrstvé materiály (PVC, lepený vinyl,marmoleum…) menší tloušťka potěru (od 40 mm)
- úspora času a pracovníků
- úspora elektrické energie a vody na stavbě
- operativní řešení jednotlivých dodávek
- bez trvalých a drahých záborů místa
- bez složitých strojních zařízení na stavbě
Použití anhydritových potěrů:
- vyrovnávací vrstvy
- roznášecí vrstvy podlah (potěry)
- nevytápěné i vytápěné plovoucí potěry
Jejich základní vlastností jsou rovinatost povrchu 2 mm na 2 m, vysoká pevnost v tlaku i v tahu za ohybu a velmi nízké smrštění.
Anhydritové potěry se nevyztužují kari sítěmi, nebo jinou běžnou betonářskou výztuží, ale lze pro vyztužení použít sítě z kompozitních materiálů.
Přímo na povrch potěrů lze aplikovat téměř všechny druhy nášlapných vrstev
Anhydritové potěry dopravujeme na místo ukládky autodomíchávači. Na stavbě je směs z autodomíchávače postupně dávkována do šnekového čerpacího zařízení a pomocí hadic o průměru 50 mm uložena do jednotlivých místností.
Tímto způsobem je možné ukládat materiál do vzdálenosti až 100 metrů a do výšky až 40 metrů. Po uložení do konstrukce se materiál srovná do roviny nivelačními latěmi.
Podlaha je pochozí za 24 – 48 hodin dle podmínek na stavbě.